روش های کفراژ بندی در ساخت قالب های زیربتنی

کفراژ و کفراژ بندی برای استحکام قالب ریزی بتن در ساختمان و جهت اینکه قالب حرکت نکند به کار می رود. برای کفراژبندی روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به سه نوع آن اشاره کرده و توضیح می دهیم.

مزایای کفراژ بندی در ساختمان

۱٫قابلیت استحکام و مقاومت کفراژ در برابر حوادث طبیعی

۲٫مقاوم در برابر سنگینی قالب بتن ریزی شده و نگه داشت آن

۳٫با استفاده از جک تنظیم قابلیت تنظیم ارتفاع وجود دارد

۴٫قالب بندی و مونتاژ راحت و سریع آن

انواع روش های کفراژبندی

قالب‌های فایبرگلاس و پلیمری

موارد استفاده از قالب های فایبرگلاس و پلیمری در کفراژبندی برای قالب بندی سقف می باشد. مزیت های استفاده از این روش؛۱٫این نوع جنس قالب وزن نهایی سازه را بسیار کم می کند. ۲٫سرعت نصب بالا و نفوذ نا پذیری بالایی دارند.۳٫دارای ایمنی بالایی می باشند. ۴٫ پی ها بتنی و سقف ها را بسیار سبک و کم وزن می کند.

 قالب‌های لغزنده یا متحرک

این کفراژها عموما هیدرولیک هستند و در موقعیت‌هایی مثل بتن‌ ریزی یکنواخت یا سطوح افقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تنظیم سرعت حرکت این نوع قالب‌ها می‌توان بتن ‌ریزی بعضی از سازه‌های بتنی را به صورت پیوسته انجام داد.

قالب‌های لغزنده دو نوع افقی و عمودی دارند. از کفراژهای لغزنده‌ی افقی در مواردی همچون بتن‌ریزی تونل‌ها، لوله‌های آب و کانال‌های زهکشی استفاده می‌کنند. در سمت دیگر از قالب‌های لغزنده‌ی عمودی برای ساخت سیلوهای عظیم، برج‌های مخابراتی و تاسسیات ذخیره‌سازی مواد بهره می‌برند.

داربست تهران در تمام روزهای هفته به استثنای روزهای تعطیل پاسخگوی تماس های شما شهروندان گرامی می باشد. جهت نصب و اجرا و اجاره داربست و اسپیس و کرایه و اجاره تخته و بشکه و چادر با شماره تلفن  ۰۹۱۲۱۱۶۹۸۲۴ تماس بگیرید.

برای آگاهی از خدمات مطمئن و با کیفیت داربست تهران در سراسر تهران به سایت darbasttehran.ir  مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *